Misafir Öğrenci Sistemi Nedir?

Misafir Öğrenci Sistemi, 10 ilimizde yaşanan iki ayrı depremden etkilenen öğrencilerin, 2022-2023 eğitim yılının ikinci döneminde tam burslu (eğitim, yemek, kitap) olarak öğrenim görebilmelerini sağlamak için oluşturulmuştur. Bu sisteme dâhil olan özel okulların ve ilgili burs kontenjanlarının ilan edilmesine olanak sağlar. Misafir öğrenci kabul eden okullar, 2022-2023 eğitim yılının ikinci döneminde misafir öğrenciden; eğitim, yemek ve kitap hizmetlerini ücretsiz olarak sunar.

Misafir Öğrenci Kontenjanından Yararlanmak isteyen öğrenciler için gerekli şartlar;

1. Kurumların misafir öğrenci kontenjanı ilan ettikleri sınıf seviyesinde öğrenci olmak

2. 2022-2023 Eğitim yılının birinci dönemini depremlerin yaşandığı 10 şehirden (Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep, Malatya, Hatay) bir tanesinde tamamlamak

• Misafir öğrenci kontenjanı sunan okul, aday öğrencin bu illerde yer alan bir okuldan nakil işlemini gerçekleştirmesini isteyebilir..

3. Depremden olumsuz etkilenilmiş olmak

• Misafir öğrenci kontenjanı sunan okul, aday öğrencinin ikamet ettiği konutunun zarar görmesi başta olmak üzere olumsuz etkilendiğini gösterir bir belge talep edebilir.

misafirogrenci.org herhangi bir ticari amaç gütmeyen bir sosyal sorumluluk projesidir. İlanlarda yer alan bilgilerin doğruluğu teyit edilmemiştir. İlanların tüm yasal sorumluluğu ilan veren kurumlara ait olup, misafirogrenci.org sorumluluk kabul etmez.